KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 16152015
nr 1615 2015
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Torrnålsgravyr, Signerad, numrerad 5/15, daterad -1980, Havtrosbuske. Bildmått: 18x24 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 april 2024
kl 18:59:44
17/4 03:35:54
22 apr